FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób inwestor może zagwarantować bezpieczeństwo klientom kupującym apartamenty w Siedmiolaski ESTATE?

Spółka INWEST-R realizując inwestycje deweloperskie, jest zobowiązana do przestrzegania zapisów zawartych w ustawie o ochronie praw nabywców, potocznie zwaną Ustawą Deweloperską. Oznacza to, że praktycznie cały proces sprzedaży musi być prowadzony zgodnie z tą ustawą. Jednym z głównych zabezpieczeń dla każdego klienta jest otwarty rachunek powierniczy.


W jaki sposób działa otwarty rachunek powierniczy?

Spółka prowadząc sprzedaż mieszkań, musi uruchomić w wybranym banku rachunek powierniczy. Kiedy Klienci podpisują Umowy Deweloperskie dotyczące ich mieszkań, dla każdego z nich aktywowany jest indywidualny rachunek powierniczy, gdzie mają być dokonywane wszystkie wpłaty związane z daną transakcją. Przy otwartym rachunku powierniczym, zgromadzone środki są przekazywane Spółce dopiero po zakończeniu danego etapu inwestycji. Aby jednak tak się stało, za każdym razem sprawdza ten fakt uprawniony pracownik z banku, który posiada wiedzę z zakresu budownictwa. Wypłata może zostać wstrzymana, jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości. Jeżeli wszystko zgadza się z harmonogramem prac, bank wypłaca transzę środków Spółce zgodnie z obowiązującą Umową Deweloperską. Warto podkreślić, że deweloper może dysponować środkami wypłacanymi z otwartego rachunku powierniczego wyłącznie w celu realizacji inwestycji, dla której prowadzony jest rachunek powierniczy. Środki, które są wypłacane, w pierwszej kolejności służą do spłacenia kredytu deweloperskiego. Tak skonstruowany proces przepływu środków gwarantuje Klientom maksymalną ochronę przy zakupie mieszkań.


Czy grunt na którym realizowana jest inwestycja jest własnością czy jest oddany w użytkowanie wieczyste?

Działka, na której realizowana jest inwestycja Siedmiolaski ESTATE, jest gruntem oddanym w użytkowanie wieczyste.


Czy można dokonać zmian lokatorskich?

Na etapie budowy (jeśli stan zaawansowania inwestycji na to pozwala) istnieje 1 bezpłatna możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich. Mogą to być zmiany architektury lokalu np. zmiana układu ścian działowych, jak również instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej. Jeśli etap inwestycji jest już zakończony, każda zmiana po zatwierdzeniu przez kierownika budowy jest dodatkowo płatna.


Czy możliwe są wizyty na budowie?

Każdy Nabywca ma możliwość wizyty w zakupionym mieszkaniu. Są one możliwe po uprzednim ustaleniu terminu oraz w obecności naszych pracowników i kierownika budowy, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie należy pamiętać, że w każdym momencie nasi Doradcy są do dyspozycji w kwestii informacji o stanie zaawansowania budowy czy statusu inwestycji. Na naszej stronie internetowej w zakładce w Dzienniku Budowy prowadzimy na bieżąco dokumentację z postępów prac.


Czy inwestor udziela kredytu na zakup mieszkania?

Inwestor nie udziela kredytu na zakup mieszkania, ale dla Klientów ubiegających się o finansowanie oferuje bezpłatne wsparcie niezależnych doradców kredytowych NOTUS FINANCE, którzy przeprowadzą Państwa przez cały proces kredytowy od wybrania najlepszej oferty, przez przygotowanie dokumentacji, aż do wypłaty środków. Szczegóły dotyczące kredytowania znajdują się na naszej stronie w zakładce KREDYT.


Jak wykończone są mieszkania?

Apartamenty Siedmiolaski Estate będą wykończone w stanie deweloperskim obejmującym ściany pokryte tynkami, wylane posadzki, instalacje wodno-kanalizacyjne PCV rozprowadzone na powierzchni ścian do punków odbioru i zaślepione – bez białego montażu, wodomierze, instalacje elektryczne, domofon, drzwi wejściowe, okna PCV. Dodatkowo apartamenty typu penthouse będą posiadały podwyższony standard - m.in. ogrzewanie podłogowe, indywidualne sterowanie ciepłem w każdym pomieszczeniu, uzdatniacz wody pitnej, przyłącze telewizyjne w każdym pomieszczeniu, wyprowadzenie pod klimatyzację. Do apartamentu tego typu są także przewidziane z możliwością zakupu dwa miejsca postojowe w parkingu podziemnym.


Jak wyglądają etapy zakupu mieszkania?
 • Wybierz mieszkanie, które spełnia Twoje oczekiwania.
 • Skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży. Możesz to zrobić telefonicznie, drogą e-mailową lub osobiście. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 • Podpisz Umowę Rezerwacyjną i wpłać opłatę rezerwacyjną.
 • Podpisz Umowę Deweloperską z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej.
 • Dokonaj wpłat zgodnie z harmonogramem płatności na rachunek powierniczy.
 • Otrzymasz informację od Spółki o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym znajduje się Twoje mieszkanie.
 • Podpisz protokół odbioru technicznego mieszkania.
 • Spotkaj się ponownie z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej w celu podpisania Umowy przenoszącej na Ciebie własność lokalu.
 • Otrzymaj klucze zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania i ciesz się swoim własnym M.
   

Czy jest możliwość podpisania umowy notarialnej w Pińczowie?

Z uwagi na konieczność dokonania przez notariusza niezwłocznie po zawarciu umowy określonych czynności rejestracyjnych za pośrednictwem systemu informatycznego nie ma możliwości podpisania umowy notarialnej w Pińczowie.


Jakie media znajdują się w lokalu?

Każde mieszkanie inwestycji Siedmiolaski ESTATE wyposażone jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, internetową, kablówkę, telefoniczną. Do mieszkań doprowadzony jest światłowód. W budynku jest zbiorcza antena satelitarna.


Czy mieszkania będą posiadać Internet?

Tak, każdy lokal posiada linię internetową. Muszą Państwo tylko dokonać wyboru jednego z kilku operatorów, którzy go dostarczają i podpisać z nim umowę.


Jakie ogrzewanie będzie w budynkach?

Wszystkie budynki inwestycji Siedmiolaski ESTATE posiadają własną kotłownię gazową, która ogrzewa cały obiekt oraz podgrzewa ciepłą wodę. Dodatkowo każdy lokal posiada własną logotermę, dzięki czemu będzie miał pełną kontrolę nad zużywanym ciepłem.


Ile wynosi opłata za utrzymanie mieszkania i części wspólnych oraz co się na tę opłatę składa?

O kwotach zaliczek zostaną Państwo poinformowani w naszym biurze sprzedaży. Opłaty te dotyczą wszystkich właścicieli mieszkań we wspólnocie. Obejmują one utrzymanie mieszkań i części wspólnych budynku, czyli: wywóz śmieci, konserwacja windy, pielęgnacja terenów zielonych na obszarze osiedla, sprzątanie części wspólnych, fundusz remontowy oraz oświetlenie części wspólnych. W cenie zaliczek dotyczących utrzymania mieszkania wchodzą koszty ogrzewania, koszty zużycia wody ciepłej i zimnej, koszty odprowadzenia ścieków oraz wywóz śmieci, a także koszty rozliczeń zarządcy.


Czy apartamenty posiadają Księgi Wieczyste?

Dla każdego apartamentu będzie założona odrębna księga wieczysta na podstawie wniosku umieszczonego w umowie ustanawiającej odrębną własność lokalu mieszkalnego. Przeniesienie własności lokalu mieszkalnego na rzecz Nabywających poprzedzone zostanie odbiorem lokalu mieszkalnego przez Nabywających, które nastąpi po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.


Gdzie można parkować samochód?

Proponujemy Państwu zakup jednego, a dla posiadaczy pentouse’ów dwóch z 72 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemnych halach garażowych z dostępem do windy. Na parkingu przewidziano także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.


Kto po wybudowaniu zarządza budynkami?

Do dnia powołania organów wspólnoty mieszkaniowej administracja nieruchomością wspólną będzie sprawowana przez Zbywającego na podstawie ustawy o własności lokali. Zbywający będzie uprawniony do powierzenia administracji wspólną nieruchomością innemu podmiotowi, którego wybierze wspólnota mieszkańców.


Czy na osiedlu znajduje się plac zabaw?

Siedmiolaski ESTATE będzie posiadało ogrodzony, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, co zapewni dodatkowy komfort przyszłym Lokatorom.


Czy apartamenty posiadają balkony?

Każdy apartament posiada duży balkon lub taras, na którym można zagospodarować atrakcyjny kącik wypoczynkowy, dodając mu przestrzeni użytkowej.


Jakie są podejścia do kuchenek w mieszkaniu gaz/prąd?

Apartamenty posiadają podejście do kuchenek elektrycznych typu płyty ceramiczne lub indukcyjne.


Czy inwestycja jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami?

Tak. Inwestycja Siedmiolaski Estate będzie wybudowana zgodnie ze sztuką i dostosowana do osób z niepełnosprawnościami i starszych. Wszelkie podjazdy i podejścia do budynku są utwardzone, odpowiedniej szerokości i z poziomu gruntu. Budynki posiadają windy, drzwi i korytarze są przystosowane do wózków inwalidzkich, a w garażu są miejsca postojowe spełniające parametry techniczne przewidziane w przepisach.


Ile kosztuje miejsce postojowe?

Miejsce postojowe w garażu podziemnym z dostępem do windy kosztuje 30 tys.PLN.


INWESTOR

Inwestorem realizującym projekt jest Inwest-R
spółka z grupy Regesta, jednej z największych firm
w regione, inwestującej z sukcesem na różnych płaszczyznach.

więcej
Biuro sprzedaży

ul. Nowowiejska 52A
28-400 Pińczów

tel: +48 510 296 130
fax: +48 41 358 27 73
office@osiedlesiedmiolaski.pl

Godziny otwarcia
 • Poniedziałek 8:00 - 16:00
 • Wtorek 8:00 - 16:00
 • Środa 8:00 - 16:00
 • Czwartek 8:00 - 16:00
 • Piątek 8:00 - 16:00